U kontekstu sve složenijih globalnih i regionalnih sigurnosnih izazova, pitanje obrambene sposobnosti Hrvatske postaje aktualnije nego ikad. Upravo zato Hrvatski časnički zbor grada Splita organizira tribinu pod nazivom "Može li se Hrvatska obraniti?", koja će okupiti stručnjake iz područja obrane i sigurnosti u petak, 28. ožujka 2025. s početkom u 18.30 u hotelu Radisson u Splitu.
Na tribini će sudjelovati vodeći autoriteti u području nacionalne sigurnosti:
🔹 g. Ivan Anušić, potpredsjednik Vlade Republike Hrvatske i ministar obrane
🔹 prof. dr. sc. Gordan Akrap, prorektor Sveučilišta obrane i sigurnosti dr. Franjo Tuđman
"Cilj tribine je otvoriti dijalog o strateškim pitanjima sigurnosti te raspraviti koliko je Hrvatska spremna odgovoriti na potencijalne ugroze. Ključne teme uključivat će jačanje vojnih kapaciteta, modernizaciju Oružanih snaga RH i važnost suradnje s partnerima u NATO-u i EU-u.
Ova tribina nije samo prilika za razmjenu mišljenja među stručnjacima, već i za informiranje šire javnosti o obrambenim izazovima i mogućnostima jačanja nacionalne sigurnosti.
Ulaz je slobodan, a organizatori pozivaju sve zainteresirane građane da sudjeluju u ovoj važnoj raspravi", poručio je Hrvatski časnički zbor.