U srijedu, 10. svibnja s početkom u 10:00 sati u Obrtno tehničkoj školi održat će se još jedan Dan otvorenih vrata. Već je svima poznato da učenici i nastavnici Obrtno tehničke škole pripremaju bogat i kreativan program uz mnogo zabave, druženja i super nagrada a sve s ciljem upoznavanja programa strukovnog obrazovanja te programa za obrazovanje odraslih, s obzirom da je Obrtno tehnička škola Split ujedno i Regionalni centar kompetentnosti za elektrotehniku i računalstvo Splitsko-dalmatinske županije. Ono što ovaj Dan otvorenih vrata posebno izdvaja od sličnih manifestacija je i to da se naglasak stavlja na upoznavanju nastavnika i učenika škole, kako bi učenici koji su na kraju svog osnovnoškolskog obrazovanja, a i njihovi roditelji, dobili kompletan dojam ove obrazovne institucije.
Zanimljive radionice, prezentacije učeničkih radova i obilasci škole srž su programa kojem je cilj bolje predstaviti rad, misiju i viziju Regionalnog centra kompetentnosti kao i popularizirati strukovno obrazovanje i usavršavanje u struci. Popratni zabavni program orjentiran je na druženje kako bi svi zainteresirani proveli ovaj dan u ugodnoj i opuštenoj atmosferi. Tako vas očekuje nogometni turnir gdje će se osim dvoboja učeničkih ekipa naći i dvoboj učenika i nastavnika. Tu je i popularni Escape room kao i 3D stvarnost, foto izazov i još mnogo uzbudljivih stvari.
Zato ne propustite Dan otvorenih vrata Obrtne tehničke škole Split (Plančićeva 1) i vidimo se u srijedu, 10. svibnja od 10:00 sati! DAN OTVORENIH VRATA Obrtno tehničke škole 10.05.2023. (2) (1)
Dan otvorenih vrata Obrtne tehničke škole dio je projekta “Uspostava regionalnog centra kompetentnosti za elektrotehniku i računalstvo Splitsko-dalmatinske županije” koji je sufinancirala Europska unija iz Europskog socijalnog fonda.
O projektu:
Regionalni centar kompetentnosti izgrađuje se kao mjesto izvrsnosti strukovnog
obrazovanja u području elektrotehnike i računalstva za Splitsko-dalmatinsku županiju te poveznica između gospodarstvenih subjekata i obrazovnih ustanova radi uspostave suradnje i prilagodbe strukovnog obrazovanja sa zahtjevima tržišta rada i najnovijih tehnologija te modernih metoda rada.
U sklopu aktivnosti RCK razvijat će se postojeći redovni programi u sektoru elektrotehnike i
računalstva kroz suradnju sa ostalim strukovnim srednjim školama, visokim učilištima i poslodavcima i obrtnicima iz navedenog sektora, uz podizanje kompetencija učenika za poduzetništvo i razvijanje vještina za uključivanje u tržište rada, potpomognuti uključivanjem gospodarstvenika u obrazovanje kako bi učenici stekli što aktualnije obrazovanje. U sklopu projekta dobivena je suglasnost Ministarstva obrazovanja i znanosti za izradu Standarda zanimanja, Standarda kvalifikacija i kurikuluma za zanimanje „Tehničar za električne strojeve s primijenjenim računalstvom“ te je prijavljena i izrada Standarda zanimanja, Standarda kvalifikacija i kurikuluma za pomoćno zanimanje u području računalstva („računalni operater“).
Osim toga u RCK se razvija i modernizira obrazovanje odraslih te uspostavlja podrška svim bivšim učenicima Obrtno tehničke škole koji su postali obrtnici u cilju stalnog napredovanja u struci i stjecanja novih znanja i korištenja modernih alata u struci.
Razvojem i usvajanjem novih znanja i tehnologija RCK će, uz podršku partnera, nuditi podršku svim obrtnicima i poslodavcima u sektoru elektrotehnike i računalstva za razvoj njihovih djelatnosti i metoda rada kao i za edukaciju i usavršavanje njihovih djelatnika. Djelokrug aktivnosti RCK je najviše u Splitsko-dalmatinskoj, Šibensko-kninskoj i Dubrovačko-neretvanskoj županiji, preko svojih partnera, odgojno obrazovnih ustanova s tog područja i gospodarskih subjekata tih županija. U suradnji sa gospodarskim subjektima navedenih županija ali i kroz suradnju sa gospodarskim i obrazovnim subjektima iz europske unije, uključiti će se u promociju novih i ekološki prihvatljivih tehnologija, promociju modernih alata i uređaja kao i metoda rada.
Trajanje projekta je 48 mjeseci, točnije do 29. prosinca 2023. godine.
Ukupna vrijednost prijekta je 49.978.113,43 HRK, a od toga je sufinancirano sredstvima Europske unije 49.978.113,43 HRK.