Riječ je o klubu koji okuplja zaposlenike Grada Splita i Splitsko-dalmatinske županije, akciji, održanoj prostorima Gradske uprave Grada Splita, odazvalo se njih 64. Među njima i Melita Šimundža, koja je prvi put darovala krv.
Prethodna akcija je održana 14. lipnja ove godine, na Svjetski dan darivatelja krvi, a prema riječima Ante Nakića, predsjednika kluba, sljedeća je planirana za veljaču 2018. godine.
Ocjenjujući uspješnom provedenu akciju Nakić je još jednom pozvao sve koji mogu darovati krv, pogotovo mlade te one koji do sada još nisu darivali krv, da se odazovu na akciju kojom se prikuplja tekućina kojom se spašavaju životi i koja nema zamjene.
Krv mogu dati sve zdrave osobe u dobi od 18 do 65 godina. U Republici Hrvatskoj dobrovoljni darivatelji krvi, sukladno zakonu, imaju pravo na plaćeni dopust (1 slobodan dan) koji se ostvaruje tijekom kalendarske godine sukladno radnim obavezama. Za dobrovoljne darivatelje krvi koji su osiguranici Hrvatskog zavoda za zdravstveno osiguranje, i to za muškarce koji su krv darovali više od 35 puta (minimalno 36) i žene koje su darovale krv više od 25 puta (minimalno 26), sredstva za premiju dopunskog zdravstvenog osiguranja koje provodi HZZO osiguravaju se u državnom proračunu.
U Splitu gradski prijevoznik Promet osigurava besplatnu pokaznu kartu za prvu zonu darivateljicama za 20 i darivateljima za 40 darivanja. U KBC-u Split darivatelji, koji su krv darovali od 5 do 9 puta, a da od posljednjeg darivanja nije prošlo više od godinu dana, imaju pravo na pregled liječnika specijalista isti dan ili najkasnije u roku od tjedan dana te na upis za dijagnostičke pretrage u roku od 15 dana, odnosno ako se radi o pretragama s 'liste čekanja', u roku od mjesec dana. U KBC-u Split darivatelji, koji su krv darovali 10 i više puta navedene pretrage imaju trajno, bez obzira na to kada su posljednji put darovali krv.