Već dobro poznata manifestacija "Noć kazališta" večeras se održava u pedesetak gradova diljem Hrvatske. U njoj će sudjelovati 80-ak kazališnih institucija i organizacija. Sama manifestacija je oblik sustavne popularizacije kazališne umjetnosti na svim izvedbenim razinama i za sve dobne skupine koja podiže javnu vidljivost i učinkovito utječe na razvoj publike.
Mi vam u nastavku donosimo program održavanja Noći kazališta u Dalmaciji.
Zadar
Hrvatsko narodno kazalište Zadar
20,00 sati, Velika dvorana HNK Zadar, prema motivima Edward Albee: “Marriage play” “Ostavljam te”, HNK Zadar, ulaznica 10 kuna
23,00 sati, Mala dvorana HNK Zadar, “U ime Shakespearea”, Kazališna škola Dragon teatra za mlade i odrasle, ulaznica 10 kuna
Kazalište lutaka Zadar
19,00 sati, velika dvorana, režija Ljudmila Fedorova: “Karlson s krova”, ulaznica 10 kuna popratni program - 18,00- 19,00 sati, predvorje, druženje sa glumcima i lutkama uz mini domjenak za najmlađe
Šibenik
HNK Šibenik
20,30 sati, dvorana HNK u Šibeniku, Olja Lozica: “Moja nuklearna ljubav”, Teatar Rugantino, ulaznica 30 i 40 kn
22,00 sati, foyer HNK u Šibeniku, Koncert, Marko Mihajlović – marimba i Eva Mach – violina
popratni materijal - 20,00 sati, atrij HNK u Šibeniku, Izložba fotografija Trilogija, Foto klub Šibenik, ulaz besplatan
Kaštel Lukšić
Kaštelansko kazalište
20,00 sati, Kulturni centar, Marina Vujčić: “Čekaonica”, Kaštelansko kazalište,
ulaznica 20 kn
popratni program
18,00 sati, Kulturni centar, Jasmina Žiljak Ilinčić:“Bajkaonica”, radionica
19,00 sati, Kulturni centar, izložba slika Kim Mikasović, izložba
19,00 sati, koncert akustična gitara Nilo Mikasović
Split
Gradsko kazalište lutaka Split
18,00 sati, Andrijana Grgičević: “Stonoga Goga”, Gradsko kazalište lutaka Split, ulaznica 10 kuna
20,00 sati , Marius von Mayenburg: “Zbunjoza”, PlayDrama u suradnji sa Gkm Split, ulaznica 30 kuna
Gradsko kazalište mladih Split
20,00 sati, Teatrin, Siniša Novković, “Od atoma do stanice”, GKM, ulaz slobodan
Šolta
Amatersko kazalište Sulet
19,30 sati – Dom kulture Grohote – AK Sulet “Privaranti”, autor Tonči Surjan i “Ona Krajica”, AK Moreta iz kaštel Starog, autor Meri Bradarić
ulaz besplatan
21,00 sat – Dom kulture, Grohote, izložba slikarskih radova Udruge Male ćuvite
popratni program
Udruga Male ćuvitice, najmlađa udruga na otoku, prkazat će svoje likovne uratke i ukrasiti zidove dvorane gdje će se održati Noć kazališta
Omiš
Centar za kulturu Omiš
19,00 sati, Ilirsko sjemenište, Merica Spain: “Tomini grijesi”, Dramski studio Lokva Rogoznica, ulaznica 10kn
20,00 sati, Ilirsko sjemenište, tekstovi izbor Petar Buljević: “Čudesni putevi dramskih monologa“, CZK Gradsko kazalište Mali Princ Omiš, ulaznica 20kn
21,00 sat, Ilirsko sjemenište, tekstove izabrao Joško Ševo, “Govorite li hrvatski?”, Joško Ševo, ulaznica 20 kn
22,00 sati, Ilirsko sjemenište, Tin Ujević, “Malena mjesta srca moga”, Marijan Grbavac, CZK Gradsko kazalište Mali princ Omiš, ulaznica 20kn
Cjelovečernja ulaznica za sve programe iznosi 30 kn
popratni program
19,00 – 22.00 sata, Galerija AZ-Ilirsko sjemenište,Željko Šunjić, Izložba kazališne fotografije: Šest lica traži autora sa predstave Gradskog kazališta Mali Princ Omiš
Gata
Kulturno-umjetnička udruga Mosor, Gata
18,00 sati, velika dvorana , Dubravko Mihanović u režiji Biljane Borovac: “Žaba“, KUU“Mosor“Gata, ulaznica 20,00 kn
(kupnja ulaznice za prvu predstavu osigurava ulaz na drugu predstavu i na ostatak programa)
20,00 sati, velika dvorana, Marin Držić u režiji Paola Tišljarića: “Novela od Stanca“, Kazališna družina Kolarin Dubrovnik
popratni program
19,15 sati, dvorana na katu degustacija poljičkih specijaliteta
Dubrovnik
Gradsko kazalište Marina Držića
20,00 sati, Matias Del Federico: “Na terapiji”, Kazalište Marina Držića, ulaznica 30 kuna.
Studentski teatar Lero
20,00 sati, Lazareti, redatelj Davor Mojaš: „Grad sjena“, ulaz besplatan