U sjevernoj Dalmaciji subota je osvanula uz pretežno vedro, a u srednjoj i južnoj poluoblačno i pretežno oblačno vrijeme. Na većem dijelu obale i zaleđa puše umjerena do jaka bura, lokalno i s olujnim udarima. Poslijepodne će se u potpunosti razvedriti uz slabljenje bure, čime prestaje dvodnevni utjecaj prve ciklone u našim krajevima u više od mjesec dana.
Izrazito sušna godina donijela je brojne probleme poljoprivrednicima, a nedostatak oborina ugrozio je i vodoopskrbu. Općenito, najsušnija područja bila su u srednoj Dalmaciji, posebno na otocima.
Nova ciklona najmanje oborina donijela je na obali sjeverne Dalmacije te na krajnjem jugu, pa je tako Zadar dobio 24 litre kiše po četvornom metrum a Dubrovnik 22. Neka područja, poput Dugog Otoka (Sali) ostala su gotovo suha (1 litra).
Južnije, prema Šibeniku i Splitu oborine su bile najobilnije. Biograd na Moru dobio je 59 litara, Šibenik 109 litara, Knin 61 litru, a područje Drniša više od 120 litara oborine (Drniš 121 litra, Kaočine 139). Postaja Prvić-Šepurine dobila je 181 litru litru, a Vodice 161.
Područje Sinja dobilo je od 47 litara (Otok) do 97 koliko je palo u Biteliću. Postaja Sinj dobila je 84 litre kiše, a Trilj 48.
U Splitu, Hvaru i Makarskoj je palo 54 litre oborine, na Lastovu 57, a u Komiži 63. Područje Mosora dobilo je više od 100 litara (105 Zvjezdarnica, 107 Dubrava i Dugopolje), dok je Šolta dobila 86 litara kiše.
U Veloj Luci je palo 84 litara, a u Korčuli 73. Imotski je dobio 77 litara, a Vrgorac 111. Obilnijih oborina bilo je i južnije pa je Metković dobio 76 litara, a Ploče 51.
Prva ozbiljnija promjena vremena je iza nas, a iduća kiša je na vidiku krajem tjedna.