Kamenolomi u Srinjinama i na Perunu idu u tehničku sanaciju u svrhu sigurnosti na tom prostoru, u sanaciju kosina. Tako su odlučili splitski gradski vijećnici. Ivica Budimir (HDZ) smatrao je da bi se u Srinjinama ipak trebalo minirati neke nestabilne kosine.
"Što s time? Je li to sirovina?"
Mišljenja je da bi prava sanacija koštala više desetaka milijuna aura. Zapitao je gdje su očitovanja mjesnih odbora i koje su namjere Grada s prostorom. Dobio je odgovor Daniele Šegvić, voditeljice Odsjeka zaštite okoliša da takva miniranja se ne mogu smatrati eksploatacijom, te da da je i za nadležno ministarstvo sve ovo novo pa i problem što ako jedan od suvlasnika se ne složi s postupkom tehničke sanacije bez eksploatacije. Na Perunu je tako jedan od suvlasnika Crkva, odnosno Župa Gospe od zdravlja Podstrane, a u Srinjnama tvrtka Spegra koja je, rekao je Budimir, nasljedio Konstruktor.
Jakša Balov (HDZ) je ipak pitao može li se tu još malo eksploatirati pa i u svrhu sanacije. Odgovoreno je kako je po prostornim planovima Grada i Županije to područje predviđeno za zatvaranje kamenoloma.
Ante Grubišić (HSP) mišljenja je da se to ne može kvalitetno odraditi u roku tri godine te da se radi o vrlo vrijednom, ali sada opasnom prostoru.