Projekt More zdravlja, sufinanciran sredstvima Europskog socijalnog fonda, a kojem je nositelj Savjetovalište Lanterna u partnerstvu s Gradom Makarska, formalno je završio te na lokalnoj razini, konkretno na području Makarskog primorja polučio izvrsne rezultate.
Projekt je djelovao s ciljem rješavanja problema nedovoljne uključenosti i informiranosti stanovnika Grada Makarske i Makarskog primorja o mjerama zaštite zdravlja i prevencije bolesti. Konačan rezultat projekta očituje se kroz doprinos poboljšanju znanja i informiranosti osoblja organizacija koje djeluju na području zaštite zdravlja na području Makarskog primorja kao i šire javnosti, kroz brojne nove društvene inicijative i promotivne aktivnosti.
Projekt je trajao godinu dana te je kroz aktivnosti projekta prošlo više stotina zadovoljnih građana, stvorila se mreža stručnjaka koji su sudjelovali na projektu, te stvorili podlogu za daljnje provođenje istih ili sličnih projekata.
Iz Lanterne poručuju kako svatko od nas može učiniti puno na zaštiti i unaprjeđenju svog mentalnog i tjelesnog zdravlja. Mišljenja su da se o zdravlju jako malo govori, te se uglavnom spominju bolesti, razne dijagnoze, a ne spominje se kako ustvari mi sami možemo unaprijediti svoje mentalno i tjelesno zdravlje. Projekt završava, ali ne i rad Savjetovališta Lanterna na unaprjeđenju kvalitete življenja stanovništva Makarske i Makarskog primorja.
U prigodi završne konferencije, voditeljica projekta Ivona Vučić zahvalila je svima koji su na bilo koji način doprinijeli uspješnoj provedbi projekta. Posebne zahvale Gradu Makarskoj kao partneru na projektu, Makarskoj razvojnoj agenciji MARA za kvalitetnu pripremu i prijavu projekta, svim izvoditeljima aktivnost, volonterima, korisnicima i medijima.
- 9 radionica Art terapije pod vodstvom Tine Divić (preko 40 izravnih korisnika)
- 4 predavanja na temu Tko upravlja mojim zdravljem (RT psihoterapeut Ljiljana Šupraha i mag. psihologije Lara Buljan Gudelj) (preko 50 izravnih korisnika)
- 2 Okrugla stola (sudjelovanje 10 stručnjaka na teme: ''Pobijedi strah kod dijagnoze teške bolesti'' i ''Kako liječiti stres i depresiju, bolest suvremenog društva?'')
- 12 edukativnih predavanja na temu Zdrave prehrane pod vodstvom nutricionistkinje Tihane Pašalić (preko 100 izravnih korisnika)
- Edukativni program Primarne i sekundarne prevencije pokretom pod vodstvom Mirjane Marinović Marjanović:
- 12 radionica nordijskog hodanja, 12 radionica škole zdrave kralježnice, 16 radionica progresivne mišićne relaksacije (preko 60 izravnih korisnika)
- Kampanja More zdravlja u sklopu koje je više stotina korisnika imalo priliku kontrolirati krvni tlak i šećer u krvi kroz Gradac, Podgoru, Tučepe, Brela i Makarsku pod vodstvom Crvenog križa i dr. med. Darka Granića (preko 300 korisnika)
- 16 fokus grupa samopomoći Teorija izbora pod vodstvom dipl. psihologice i psihoterapeutkinje Matee Jukić Talaje (preko 20 izravnih korisnika)
- Sportska kampanja'' More sporta'' dvodnevni sportsko-edukativni kamp za 100 djece predškolske i školske dobi pod vodstvom mag. kineziologije Stjepka Vodanovića i Klare Andrijašević
- Izrađen komunikacijski plan za postizanje specifičnih ciljeva, detaljno razrađene mjere informiranja i vidljivosti na operativnoj razini.
- Izrađena evaluacija projekta, detaljna analiza aktivnosti projekta na početku i na kraju projekta.
Naposlijetku, kada se sažmu sve provedene aktivnosti i rezultati projekta i činjenica kako je u aktivnostima projekta sudjelovalo 680 osoba, može se zaključiti kako je projekt More zdravlja odlična podloga za daljnje planiranje i provođenje sličnih projekata na području Makarskog primorja.