Nagrađivana zagrebačka književnica Rosie Kugli gostovala je u Gradskoj knjižnici Biograd na Moru uoči Dana žena te promovirala naslove svoje biblioteke „Knjige koje mijenjaju svijet“ unutar Umjetničke organizacije Kugli&Kugli. Osvrnula se na svoje antologijske naslove „Nisam ti rekla“ i „Dvije crte plavo“ koji su dio javnozdravstvenih kampanja, book trailera, kazališnih predstava i metodičkih priprava za srednjoškolce. Njihova odgojna funkcija istaknuta je kao najveći forte u komunikaciji s čitateljskom publikom. Posebno je apostrofirala dugogodišnju uspješnu suradnju s Gradskom knjižnicom Biograd na Moru.
- Prije svega moram izraziti zadovoljstvo i zahvalnost što opet dolazim u Gradsku knjižnicu Biograd na Moru. Ravnateljica Tihana Jurišić radi neprocjenjiv posao u širenju glasa o suvremenim hrvatskim autorima i njihovim djelima, promiče kulturu čitanja među svim uzrastima, potiče i provodi čitateljske projekte… Užitak je surađivati u takvoj kreativnoj radnoj atmosferi. Oduševio me knjižnični čitateljski klub i publika koja je zainteresirana i aktivna. Nismo im htjeli kvariti čitateljski doživljaj otkrivajući sav sadržaj moje nove knjige „Mali noćni razgovori“, a kad su shvatili da se ovim djelom želim boriti protiv obiteljskog i institucionalnog nasilja nad ženama, bili su osobito blagonakloni i konstruktivni. Drago mi je što dio mojih knjiga ostaje u ovom predivnom kraju i hvala svima koji na taj način podržavaju nas slobodne umjetnike i širenje naše književne riječi. Dok je takvih, „Knjige koje mijenjaju svijet“ žive i djeluju ondje gdje je najpotrebnije.
Ravnateljica Tihana Jurišić također je podijelila pozitivne dojmove s književnog susreta s Rosie Kugli:
- Naša draga gošća Rosie Kugli svojom je pričom taknula u srce svakoga u publici. Treba imati hrabrosti tako otvoreno pisati i pričati o mračnim temama, posebno kad ste i sami iskusili dio njih. Razgovor smo započeli temom njezina zanimanja, kako je od pravnice postala književnica, a dotakli smo se književnosti za mlade i važnosti njezinih romana „Nisam ti rekla“ i „Dvije crte plavo“. Preko njezinih „Ikona“ objavljenih u izdavačkoj kući Iris Illyrica došli smo na temu važnih žena u hrvatskom javnom životu i naglasili koliko je ta knjiga važna, posebice mladima, jer mladi zbog manjka informiranosti često uopće ne znaju za žene koje su zastupljene u toj knjizi.
Težište je književnog susreta bilo oko „Malih noćnih razgovora“ i tema koje je Rosie obradila u tom psihološkom romanu: institucija koje ne rade svoj posao, koliko žena ženi može biti vuk, kako je nastao naslov knjige i problem hrvatskoga društva u cjelini koje ne priznaje da situirana i bogato udana žena može biti nesretna i zlostavljana. Zaključak svega jest da je iznimno važno pisati i razgovarati o takvim temama te smo sa suzama u očima zaključili večer zahvaljujući Rosie na hrabrosti.