Nakon kraćeg predaha, utorak je donio novu destabilizaciju vremenskih prilika. Tako na cijelom Jadranu od jutra prevladava oblačno, a kiša se s mora u popodnevnim satima premjestila nad obalu.
Prema podacima mreže postaja Pljusak.com, do 15:30 najkišovitiji je bio otok Vis. Tako je Vaganj primio čak 27 litara po metru kvadratnome, Komiža 17, a Pothumlje 16. Vrboska na Hvaru je primila 11 litara, a drugdje su količine zasad manje od 10 mm oborine.
Na obali puše umjereno do jako jugo koje je najjače na splitskom područje gdje na udare puše do 68 km/h.
* katamaranske linije: Rijeka - Cres - Mali Lošinj, Split - Hvar - Vela Luka - Ubli, Split - Stari Grad - Split, Split - Bol - Jelsa, Split - Vis, Split-Hvar-Korčula, Ubli-Korčula-Dubrovnik i
* brodska linija: Mali Lošinj - Susak - Unije i Dubrovnik-Koločep-Lopud-Suđurađ.
Iznimno zanimljiv je raspored temperatura zraka u zemlju u popodnevnim satima. U unutrašnjosti zemlje je znatno toplije nego na Jadranu s temperaturama od 14 do 18°C. Uz obalu i na otocima je 10 do 12°C, a Dalmatinska zagora je najhladnija u zemlji s temperaturama od 4 do 9°C.
Na Velikom Kablu na Mosoru su 3°C, a na Sinjalu na Dinari 0°C uz snijeg.
U nadolazećoj noći jugo će značajno oslabiti, no već ujutro slijedi novo jačanje. Najjače jugo u srednjoj i južnoj Dalmaciji puhat će kasno popodne i navečer kada se očekuju udari do 100 km/h. U isto vrijeme na sjevernom Jadranu će zapuhati tramontana i pulenat koji će se noću proširiti na cijeli Jadran. Prolaskom hladne fronte u srijedu poslijepodne i navečer mjestimice će biti jačeg grmljavinskog nevremena, a lokalno će u vrlo kratkom vremenu pasti oko 30 litara oborine po metru kvadratnome.
Iako će kiše biti znatno manje, jugo će puhati i u četvrtak i petak, ponegdje i oštro. Novo jačanje juga se očekuje za vikend, a najjače će biti u noći sa subote na nedjelju. Ipak, bit će bez kiše.