Na sinoć održanom izboru za Miss Universe u New Orleansu pobijedu je odnijela 28- godišnja Amerikanka R'Bonney Gabriel. Pobjednicu je okrunila 70. Miss Universe, glumica Harnaaz Sandhu (22) iz Indije.
R'Bonney Gabriel (28) rođena je u Houstonu u Texasu. Ona je prva Amerikanka filipinskog podrijetla koja je osvojila titulu Miss Texas USA.
Pogledajte ovu objavu na Instagramu.
Prvom pratiljom je Amanda Dudamel iz Venezuele, a druga pratilja je Andreína Martínez iz Dominikanske Republike.
Video proglašenja
Službeni profil Miss Universe objavio je video proglašenja pobjednice. Prikazane su predstavnice SAD-a i Venezuele, a i reakcije nakon službenog proglašenja.
Većina predstavnica je s osmijehom reagirala na pobjedu Amerikanke, dok je posebno zanimljiva reakcija Miss Kosova Roksane Ibrahimi koja nije skrivala razočarenje. Dok su druge djevojke pljeskale R'Bonney, Roksana je nešto šapnula predstavnici Venezuele koja je stala blizu nje nakon proglašenja pobjednice.
Pogledajte VIDEO.
The new Miss Universe is USA!!! #MISSUNIVERSE pic.twitter.com/7vryvLV92Y
— Miss Universe (@MissUniverse) January 15, 2023