Županijski vijećnik stranke Pametno, Ante Renić, jutros se upisao prije skupštine za pitanje, međutim nije stigao postaviti pitanje s obzirom na to da je presjedavajući Petroslav Sapunar dozvolio pitanja s prošle sjednice, pa nitko tko se upisao danas za pitanja nije stigao postaviti pitanje.
Po tome ispada da se vijećnici na današnjoj sjednici zapisuju za pitanja na slijedećoj. Stranka Pametno je za današnju skupštinu imala 4 pitanja koja prenosimo u cijelosti.
"1.)Dostava materijala za sjednice Županijske skupštine
Poštovani,
pitamo gdin. Bobana - materijali za ovu iznimno obimnu sjednicu dostavljeni su u minimalnom zakonskom roku od pet (5) dana, što je prekratak rok za pregled materijala i kvalitetnu pripremu sjednice.
Hoće li ovo biti praksa, tj. hoće li se sjednice tendenciozno sazivati u najkraćem mogućem roku, kako bi se onemogućila kvalitetna rasprava i konstruktivni prijedlozi?
2.)Kriteriji određivanja namjene pojedinih koncesija
Poštovani,
pitanje za g. Čogelju - prema Planu upravljanja pomorskim dobrom, od travnja ove godine koncesije se izdaju bez jasne vizije što se s njima želi postići (osim punjenja proračuna), unatoč postojanju Županijskog programa upravljanja i uređenja plaža i Županijske razvojne strategije. Koncesije moraju biti alat u stvaranju održivog i konstruktivnog turizma, pa se postavlja pitanje po kojim kriterijima se određuje namjena za pojedine koncesije te zašto određivanje granice pomorskog dobra na potezu od Zente do Duilova traje od 2000. godine?
3.)Županijska evidencija o postignućima mladih i kriterijima nagrađivanja
Poštovani,
pitanje za gdin. Bobana - znamo iz medija da ste nedavno nagradili mladoga robotičara Antonija Nikolića za uspjeh postignut na natjecanju u Japanu. Taj čin pozdravljamo jer smatramo da međunarodna postignuća mladih u znanju, bez obzira na kojem području, treba nagrađivati i promovirati. Međutim, postavlja se pitanje vodi li se u Županiji evidencija o postignućima mladih na međunarodnim natjecanjima, zna li se tko je na kojim natjecanjima sudjelovao, koje je rezultate postigao i jesu li svi zaslužni nagrađeni?
Postoje li kriteriji za nagrađivanje, a ako ne, hoćete li ih uspostaviti?
4.)Zbrinjavanje napuštenih životinja u Splitsko – dalmatinskoj županiji
Poštovani,
pitamo gosp. Blaženka Bobana, župana Splitsko-dalmatinske županije - Obzirom na tekuću problematiku zbrinjavanja napuštenih životinja u skloništa, njihove njege i udomljavanja, zanima nas koji su razlozi vrlo malog doprinosa Splitsko-dalmatinske županije po tom pitanju? Naime u prijedlogu Zakona o zaštiti životinja iz svibnja 2017. godine navedene su županije koje su na svom području osnovale skloništa za životinje s najmanje 50 smještajnih mjesta. To su: Bjelovarsko-bilogorska županija, Karlovačka županija, Međimurska županija, Varaždinska županija, Virovitičko-podravska županija, Vukovarsko-srijemska županija, Zadarska županija, grad Zagreb i Šibensko-kninska županija. Zagrebačka županija i Istarska županija imaju po četiri osnovana skloništa.
Razvidno je kako u državi ipak ima pomaka po tom pitanju, ali nažalost ne i u Splitsko-dalmatinskoj županiji. Shodno navedenom, pitamo vas jesu li tijeku ikakvi idejni projekti u svezi izgradnje skloništa za životinje na području Splitsko-dalmatinske županije te, ako jesu, do kojeg se stupnja stiglo?"