Hrvatska nogometna reprezentacija nije uspjela izboriti plasman u završnicu Lige nacija. Nakon pobjede od 2:0 protiv Francuske na Poljudu, u uzvratu na Saint-Denisu poražena je istim rezultatom. Pobjednik je odlučen tek nakon penala, gdje je Francuska slavila s 5:4.
Ispadanjem je Hrvatska završila svoj put u ovom izdanju i sada zna protivnike u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo u SAD-u, Kanadi i Meksiku sljedeće godine.
Prvo gostuje kod Gibraltara
U skupini L igrat će protiv Češke, Crne Gore, Gibraltara i Farskih otoka. Crna Gora je već pobijedila Gibraltar 3:1, a Češka Farske otoke 2:1. Sljedeće utakmice su Gibraltar - Češka i Crna Gora - Farski otoci. Hrvatska se u kvalifikacije uključuje u lipnju. Prvo gostuje kod Gibraltara 6. lipnja, a tri dana kasnije igra ključnu utakmicu protiv Češke kod kuće.
Samo prvoplasirana momčad ide direktno na Svjetsko prvenstvo, dok drugoplasirani i četiri pobjednika skupina Lige nacija idu u dodatne kvalifikacije.