Zadnji dan manifestacije ''Nostalgija'' u Kaštelima, koja se održava u cilju očuvanja i promocije bogatstva kaštelanske i hrvatske baštine i produženje turističke sezone, bio je obojen bojama tradicijskih nošnji i obrtništva. Tako su se na ''Danima tradicije'' predstavile tradicijske nošnje te unikatne modne kreacije.
U sam program uveli su nas najmlađi čuvari bogate hrvatske baštine Gradski dječji zbor Kaštelanski tići, članovi KUD Putalj predstavljajući kaštelansku narodnu nošnju te mališani DK Škatula predstavljajući Kaštelansku legendu iz 17.stoljeća – Legendu o Miljenku i Dobrili.
Nakon uvodnog dijela posjetitelji su mogli pogledati modnu reviju kreatorice Anamarije Kurtović, koja se predstavila kreacijama izrađenim od pamuka, jeansa i tafta. Kolekcija je obuhvaćala lepršave haljine, raznolike topove, moderne košulje i udobne hlače.
HPD Bijaćka vila bila je zadužena za glazbeni izričaj između dva izlaska manekenki, te su članovi zbora izveli dvije skladbe, nakon kojih se na pozornici predstavila Obrtnička škola iz Splita. Učenici Obrtničke škole u Kaštela su donijeli dašak Olimpijskih igara koje će se održati krajem srpnja, te su se predstavili projektom ''Flag Dress'' , gdje su izradili kreacije inspirirane različitim zastavama Hrvatske, Češke, Grčke, Francuske i Danske.
Svojim nastupom ovu manifestaciju uveličali su i članovi klape Sv. Jeronim iz Kaštel Gomilice, a nakon njih kroz publiku su prošetali manekeni predstavljajući kolekciju TV novinara Šime Kovačevića pod nazivom ''Life is too short to wear boring clothes''. Riječ je o kolekciji nadahnutoj čipkom koja dolazi iz Petrinje, a manekeni su nosili modele inspirirane davnim vremenima Kaštela, elegancijom dvorskih dama ali i običnih pučanki.
Bogata kolekcija tradicijskih nošnji
KUD Putalj, točnije njegove članice svojim izlaskom na pozornicu pokazale su samo mali dio bogate kolekcije tradicijskih nošnji koje izrađuje Nikola Kapetanović iz Kaštel Sućurca. Tako smo mogli uživati u nošnjama iz Splita, ženskoj građanskoj narodnoj nošnji, kaštelanskoj radnoj ženskoj nošnji, narodnoj nošnji s otoka Zlarina, murterskoj narodnoj nošnji, ženskom ruhu iz Turopolja, nošnji iz pokrajine Molise u Italiji, starinskoj narodnoj nošnji iz Međimurja te ženskoj narodnoj nošnji Hrvata Bunjevaca. Za glazbeni dio ove točke pobrinule su se članice vokalnog sastava Kaštelanke.
Na kraju same večeri prisjetili smo se modnih dizajnerica koje više nisu s nama, a sudjelovale su na Nostalgiji od samih početaka, Božene Martinčević i Branke Vukušić. Svojim unikatnim modnim kreacijama kao spoj tradicije i vrhunske mode vezujući ih uz tradicijske motive s ciljem očuvanja kulturne nematerijalne baštine ovi modni dizajneri svojim upornim dugogodišnjim radom, utrli su put mladim generacijama u promicanju hrvatske kulturne baštine, mode i scene. Mali dio stvaralaštva Branke Vukušić predstavljen je sinoć, a to su kreacije nošene na svjetskim modnim pistama te proglašene najljepšima.
Za sinoćnji izgled djevojaka pobrinula se Škola Callegari, Anđa Šilović i Željka Mariana Pivalica.
Na samom kraju prisjetili smo se kaštelanskog pučkog pjesnika Ive Cvitića, i njegove pjesme ''Od stoljeća sedmog, svojevrsne himne Kaštela. Na ovaj način obilježena je 15. godišnjica njegove smrti.