Pomorskoj školi Split i sudionicima projekta Građanska znanost: mjerenje i promatranje mora u goste su došli predstavnici iz IRIM-Croatian Makers i The European Wergeland Centre (EWC); partneri IRIM-a iz Norveške.
Partneri u projektu su i WWF Adria te HGSS-Hrvatska Gorska Služba Spašavanja. Projekt je donacijom 16 dronova Marke Gladuis Mini S podržao i Mate Rimac.
Zbog uspješnog završetka navedenog projekta u kojem su sudjelovali učenici ribarsko-nautičkog smjera uz mentorice u projektu; prof. Marijanu De Marchi, Dafnu Vlahović i Hanu Stupalo, škola je odabrana da gostima pokaže zaron dronom i način na koji učenici putem njega istražuju more i dokumentiraju okolišne promjene.
- S obzirom da nam je ukazana čast da prezentiramo naš rad s ciljem da se ovaj pilot projekt prenese i na Norvešku omladinu, našim gostima smo organizirali pokazni zaron dronom u akvatoriju Gradske luke Split. Brodom lučke kapetanije „Pojišan“ smo došli do oznake kolektora. Ronili smo do 45 metara dubine, prateći promjene temperature s dubinom, a tražeći zagađenja i izvan luke. Ovim putem zahvaljujemo se Lučkoj kapetaniji Split na svesrdnoj pomoći, kao i posadi broda „Pojišan“ na gostoprimstvu i edukaciji naših momaka na zapovjednom mostu broda. Važnost ovog projekta i našeg domaćinstva prepoznala je ekipa HRT emisije „More“ koja je s nama bila i na brodu. Rad naših učenika na brodu iz novinarskog kuta ćete uskoro moći vidjeti i putem malih ekrana. Hvala timu emisije „More“ na suradnji - poručili su iz splitske Pomorske škole.