Makarska, Dubrovnik i Ploče su sa 29 stupnjeva Celzijusa bili najtopliji u zemlji tijekom četvrtka. U isto vrijeme na sjevernom Jadranu pojedine postaje danas nisu prešle 20°C, a dio Gorskog kotara niti 10°C.
Lika je danas bila najkišovitija u Hrvatskoj, tamo je mjestimice palo preko 40 litara kiše po metru kvadratnome. U Dalmaciji je Zadar bio najkišovitiji s preko 20 litara. U srednjoj i južnoj količine su bile skromnije, većinom od 1 do 15 litara, a oborine su ponegdje potpuno izostale.
Dok je područje Hrvatske danas izbjeglo veće nevrijeme, katastrofalno nevrijeme s tučom i razornim vjetrom pogodilo je kasno poslijepodne područje južne Hercegovine, ponajviše između Gruda i Širokog Brijega. Zanimljivo je da se olujni oblak razvio s talijanske strane Jadrana oko 13 sati. Preko otvorenog mora prešao je područje Visa, Hvara i Brača, te je oko 17 sati stigao nad makarsko područje. Potom je preko Zabiokovlja išao prema imotskom području da bi oko 17:30 već bio nad Hercegovinom.
To je područje zahvatilo 15-minutno nevrijeme s velikom tučom i snažnim vjetrovima koji su lomili grane.
"Nevrijeme praćeno tučom, vjetrom i kišom pogodilo je oko 17:50 sati samo središte Širokog Brijega i okolna mjesta Brig, Trn, Dobrkovići, Mokro, Oklaji, Dužice...
U svega nekoliko minuta započela je padati nezapamćena tuča. Nanesena je materijalna šteta uglavnom na poljoprivrednim dobrima, a bilo je i oštećenja automobila. Za 15-ak minuta vrijeme se stabiliziralo", javio je Vrisak.info.
Ovaj oblak imao je maksimalni odraz na hrvatskom meteo radarskom sustavu, a visina mu je prelazila 10 kilometara.