Kako je i bilo najavljeno, ciklona naglašeno djeluje na vrijeme u većem dijelu zemlje od prethodne noći. U većini predjela je oblačno, a u Istri je nastupilo razvedravanje. Upravo je Istra bila najkišovitiji zemlje, tamo je mjestimice palo više od 100 litara kiše po metru kvadratnome.
Uz sjeverozapadnu Istru oborinski se još ističe dio Gorskog kotara, područje južnog Velebita, ali i Zabiokovlje. Primjerice, na vrgoračkom području palo je 60 do 80 mm oborina do 12 sati, a 40-ak mm u Makarskoj u kratko vrijeme bilo je dovoljno za bujice gradskim prometnicama.
Slično je bilo u Pločama gdje su razina vode na pojedinim prometnicama dosezala 30-ak centimetara. Dok su neka područja dobila obilne oborine, mnoga su do vremena pisanja članka dobila tek pokoju kišnu kap, pojedina ni to.
Tako su Split, Solin, Kaštela, Sinj, Primošten... ostali bez mjerljivih količina oborine, a do kraja dana ipak je moguća pokoja litra.
Kada se usporede trenutne temperature zraka s onima jučer u isto vrijeme, posvuda su niže od skromnih 2 do značajnih 12°C, kao na imotskom području. Najhladnije na Dinari. Na Sinjalu se mjeri 12°C, Velikoj Duvjakuši 13°C, a na Velikom Kablu na Mosoru je 14°C.
Prije fronta puhalo je jugo, u Zadru su izmjereni olujni udari do 112 km/h, u Dubrovniku do 90 km/h. Večeras se podno Velebita očekuje jaka bura, a slaba do umjerena bura u utorak će se proširiti cijelom obalom, u utorak popodne na otvorenom moru bit će tramontane.
Nova, jača i dugotrajnije promjena vremena počet će u četvrtak.