Nestabilno razdoblje ovog tjedna završilo je četvrtkom. Iako oborina nije bilo svugdje, mjestimice je bilo značajnijih količina. Primjerice, Župa dubrovačka je dobila čak 67 litara po metru kvadratnome. Sinj 32 litre, Dubrovnik 25, Solin 12, Dugopolje i Han 10 itd.
Makarska je jedna u Hrvatskoj u četvrtak zabilježila vruć dan, tamo je izmjereno 32°C u najtoplijem dijelu dana. SLijede Zadar, Kaštel Štafilić, Hvar i Split s 29 stupnjeva Celzijusa.
Danas je pljuskova bilo i na solinskom području, a zanimljivi prirodni fenomen dogodio se u gornjem dijelu korita ove rijeke, prema Majdanu, u kasnim popodnevnim satima. Iznad površine rijeke stvorio se tanki sloj magle što se uvijek dogodi kada temperatura zraka naglo padne pri mirnom vremenu, a do kondenzacije dođe jer taj tanki sloj iznad rijeke uspije "doseći" točku rosišta.
Rijeka Jadro izvire u podnožju Mosora na 35 metara nadmorske visine, a ulijeva se u solinski zaljev nakon 4,5 km dugog toka. Svojim kratkim tokom oplođuje i donosi život ovom kraju, napajajući osim Solina, grad Split, Kaštela, Trogir i okolnih mjesta. U Solinu rijeku Jadro zovu „Solinska Rika” , a zbog njena značaja i događaja iz starohrvatske povijesti, često se naziva i “hrvatskim Jordanom”.
Cijeli sliv izvora Jadra kao i sama rijeka predstavljaju fenomen iznimne morfološke, pejzažne i fizionomske raznolikosti te bogatoga kulturnog, povijesnog i arheološkog naslijeđa. Jadro je tipična krška rijeka čiji vodni potencijal dijelom potječe od podzemnoga dotoka iz okršenog podzemlja i površinskog dotoka s direktnog sliva. Procijenjena površina sliva iznosi između 250 i 500 km2, što znači da se dijelom prihranjuje iz krškoga vodonosnika koji dijeli sa susjednim vodotokom Cetinom i s izvorom Žrnovnice. Zbog života i razvoja endemske podvrste Mekousne pastrve (Salmothymus obtusirostris salonitana), gornji tok rijeke proglašen je 1984. godine posebnim ihtiološkim rezervatom. Površina tog ihtiološkog rezervata je cca 78 000 m2, a predstavlja vodotok rijeke Jadro od izvora do Uvodića mosta.